چرا بیرون زدن برای همه‌ی ما لازم است

تاریخ: ۲۶ آذر ۱۳۹۵
بیرون زدن

امروز، روز آخر از هفته‌ی رویداد است. در شش روز گذشته از کارهای مختلفی که برای رسیدن به توسعه‌ی فردی مداوم و مناسب باید انجام داد و تاثیراتی که می‌توانند روی زندگی ما بگذارند صحبت کردیم. امروز می‌خواهیم همه‌ی توصیه‌ها و نکته‌ها و هر چیزی که گفتیم را در یک عبارت جمع کنیم: «بیرون زدن!»

بیرون زدن از خانه

منظور این نیست که بروید سر کوچه‌تان و از سوپرمارکت خرید کنید. (گرچه همین چند دقیقه هوای آزاد هم می‌تواند به وقت‌اش موثر باشد.) سر کار رفتن هم آن‌قدرها حساب نیست. مهم این است که بخشی از وقتی که می‌توانید در خانه باشید را به اختیار خودتان صرف کاری کنید که دوست‌اش دارید. مثلا در پارک موردعلاقه‌تان قدم بزنید یا به دیدار دوستی که خیلی وقت است ندیده‌ایدش بروید یا یک رستوران جدید که تعریف‌اش را شنیده‌اید را امتحان کنید. اگر علایق‌تان را پیدا کرده باشید، می‌توانید از وقت‌تان برای یادگیری استفاده کنید یا در رویدادهای مرتبط با علاقه‌تان شرکت کنید. گزینه‌ها واقعا بی‌شمارند. همین حالا به خودتان قول دهید که در هر هفته چند بار این کار را خواهید کرد. یک عدد حداقلی مشخص کنید و سعی کنید تا جایی که ممکن است به آن پای‌بند باشید.

بیرون زدن از شهر

هر چند ماه یک بار چند روز از شهر بیرون بزنید. چه برای مسافرت به شهری دیگر و تماشای دیدنی‌های مقصد و چه به قصد طبیعت و تلاش برای احیای روحیه و فکر کردن و الهام گرفتن. این‌که کجا می‌روید به خودتان و علایق‌تان بستگی دارد. اما توصیه‌ی ما این است که مسافرت‌ها و گردش‌های خارج از شهر را فقط محدود به تعطیلات عید و سالی یک‌بار نکنید. مسافرت واقعا روی شخصیت و بزرگ شدن آدم‌ها تاثیر می‌‌گذارد. «بسیار سفر باید…»

بیرون زدن از خود

این شاید یکی از همراهان ناگزیر زندگی شهری‌ست که همه‌مان درگیر روزمره‌ها و نگرانی‌های روزانه‌ایم. اما باید سعی کنیم که هر چند وقت یک بار به خودمان و ذهن‌مان استراحت دهیم و به خیالات و رویاها اجازه دهیم تا به پرواز درآیند. هرکس با توجه به تیپ شخصیتی‌اش راه خاصی برای این کار پیدا می‌کند. ممکن است رو بیاورید به مدیتیشن و تلاش برای رسیدن به آرامش یا موسیقی گوش کنید یا فیلم ببینید یا هر کار دیگری که در طول انجام آن ذهن‌تان به آرامش برسد. اما معنای این آرامش، سکون نیست. ذهن شما در چنین حالتی درمورد مسائلی که از قبل برای‌اش حل‌نشده باقی مانده‌اند، فکر می‌کند و تلاش می‌کند تا راه‌حل مناسب را بیابد. شاید شما هم چنین حالتی را تجربه کرده باشید که در تعطیلات آخر هفته و وقتی ظاهرا به هر چیزی فکر می‌کنید به جز کارتان، یک ایده‌ی جالب درمورد مسئله‌ای تازه‌ای که در محل کار دارید به ذهن‌تان می‌رسد. ذهن ما در هر صورت تا حدی فعال باقی می‌ماند اما اگر برای آرامش آن تلاش کنیم، به نتایج جالبی خواهیم رسید.

هر هفته 7 روز برای بیرون زدن وقت داریم! از همین امروز دست به کار شوید…

مطالب مرتبط

نظرات بازدیدکنندگان

  1. جراح گفت:

    خیلی عالی بود . به جد میگم سایتتون بی نظیییییره .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *