۹ روش برای دیده شدن محتوای شما

تاریخ: ۳ مهر ۱۳۹۶
بازاریابی محتوا

همه می‌دانند که محتوا پادشاه است و محتوای خوب فوق‌العاده موثر است؛ آگاهی از برند را افزایش می‌دهد و مصرف‌کنندگان را برای خرید محصولات شما هدایت می‌کند. اما برای همه‌ی بازاریابان تولید محتوا و در نهایت دیده شدن آن بسیار چالش‌برانگیز است. آن محتوایی که هزینه و زمانی زیادی را صرف آن کرده‌اید ممکن است در صفحات وب دیده نشود و در انتظار کشف شدن باشد. پس چطور اطمینان حاصل می‌کنید که محتوای شما به دست مخاطب هدف می‌رسد؟
زمانی که برنامه‌ی بازاریابی خود را بر روی محتوا و دیده‌شدن بنا نهاده‌اید، شما باید با یک برنامه‌ی توزیع محتوا شروع کنید که شامل چند ‌روش توزیع رایگان و پولی است:

بازاریابی محتوا

۱. پست کردن محتوا در وب‌سایت خودتان

واضح‌ترین مکان برای شروع، وب‌سایت شرکت شماست. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با استفاده از تصاویر و عنوان‌های واضح، کلیک‌های بسیاری را رقم می‌زند. بازدیدکنندگان وب‌سایتتان را تشویق کنید تا محتوای شما را از طریق یک نوار به‌اشتراک‌گذاری اجتماعی، به اشتراک بگذارند.

‌۲. در یک پلت‌فرم بازاریابی محتوا تبلیغات انجام دهید

مطالب خود را از طریق پلت‌فرم‌های بازاریابی محتوا مانند کانگورو در برخی از وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده‌ی پر‌بازدید پیشنهاد دهید. این پلت‌فرم‌ها با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی، محتوای شما را در مرتبط‌ترین وب‌سایت‌ها به مخاطبانی پیشنهاد می‌دهند که بیشترین احتمال علاقه به محتوای شما را دارند. پلت‌فرم کانگورو از مدل CPC (هزینه‌ی هر کلیک) استفاده می‌کند و جایگزین خوبی برای تبلیغات سنتی مانند تبلیغات بنری است.

‌‌
۳. محتوای خود را از طریق ایمیل ارسال کنید

اگر یک پایگاه‌داده‌ی مناسب با تعداد بالا در اختیار دارید، محتوای خود را از طریق ارسال ایمیل به لیست کامل یا لیست مرتبط، ترویج دهید. هنگام ارسال ایمیل همیشه از ابزارهایی برای تحلیل و آنالیز آمار ایمیل خود استفاده کنید.

۴. در شبکه‌‎های اجتماعی به اشتراک بگذارید

همیشه محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی شرکت خود مانند لینکدین، فیس‌بوک و توئیتر به اشتراک بگذارید. از ابزارهایی مانند Buffer، Hubspot، Hootsuite و غیره برای برنامه‌ریزی پست‌های خود استفاده کنید. این ابزارها شما را در تحلیل و آنالیز پست‌ها و مخاطبان‌تان کمک خواهند کرد.

۵. محتوای خود را در وب‌سایت‌های به‌اشتراک‌گذاری محتوا پست کنید

محتوای خود را در وب‌سایت‌هایی نظیر یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و غیره به اشتراک بگذارید. بر وب‌سایت‌هایی تمرکز کنید که مخاطبان هدف شما بیشتر در این وب‌سایت‌ها وقت می‌گذرانند.


۶. از پست‌های حمایت‌شده استفاده کنید

همان‌طور که رقابت بر جلب توجه مخاطب بیشتر می‌شود، بسیاری از رسانه‌های اجتماعی، پست‌های تبلیغاتی ارائه می‌دهند. برخی از بهترین قسمت‌های محتوای خود را انتخاب کنید و آن‌ها را توسط پست‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی که مخاطبان هدف شما بیشتر در آن حضور دارند منتشر کنید. اطمینان حاصل کنید که اهداف مشخصی تعیین کرده‌اید و قادر به سنجش بازدهی آن هستید.


۷. در شبکه‌‌های نمایشی و موتورهای جستجو تبلیغات انجام دهید

اگر چه CPCها در حال افزایش و اثربخشی تبلیغات بنری در حال کاهش است، تبلیغات خود را در شبکه‌های دیگر تست کنید. اطمینان حاصل کنید که کدهای ردیابی و اهداف مشخصی را به درستی تعیین کرده‌اید تا بتوانید عملکرد آن را بسنجید.


۸. تبلیغات شبکه‌های اجتماعی را راه‌‌اندازی کنید

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، فیس‌بوک و توئیتر این امکان را به شما می‌دهند که آگهی‌هایی بر اساس علایق، رفتار، موقعیت و مهارت‌های مخاطب ایجاد کنید. این تبلیغات ممکن است برای ترویج محتوا موثر نباشند، اما با تست کردن آن‌ها می‌توانید اثربخشی‌شان را بسنجید.


۹. از رسانه‌ها و وبلاگ‌ها بخواهید محتوای شما را ترویج دهند

محتوای خود را در قالب مقالات مطبوعاتی در رسانه‌ها منتشر کنید و با وبلاگ‌نویسان معتبری که ارتباط خوبی با آن‌ها دارید به اشتراک بگذارید.

منبع: داده‌فیلی

نظرات بازدیدکنندگان

  1. بسیار مقاله مفیدی بود، ممنون و متشکر از محتوای خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *