سازمان تد یکی از سازمان‌های غیرانتفاعی است که به جمع‌آوری اندیشه‌ها و ایده‌های نوآوران می‌پردازد؛ بسیاری از محققان و متخصصان در دنیای کسب‌وکار در برنامه‌ی تد حضور داشتند و سخنرانی کرده‌اند. برخی از این سخنرانی‌ها الهام‌بخش بوده و ممکن است جرقه‌های فوق‌العاده‌ای در اذهان ایجاد کند. ما پنج سخنرانی تاثیرگذار برای طراحان و برگزارکنندگان را از بین میلیون‌ها سخنرانی انتخاب کردیم که در ادامه می‌توانید آن‌ها را ببینید.

۱) زبان بدن شما هویت‌تان را شکل می‌دهد

روانشناس اجتماعی، امی کدی، که تحقیقات بزرگی در زمینه‌ی زبان غیرکلامی(زبان بدن) انجام داده است، در این ویدیوی هیجان‌برانگیز از تاثیر عظیم زبان بدن(Body language) در زندگی صحبت می‌کند. او آزمایش‌هایی که طی سال‌ها انجام داده، توضیح می‌دهد و در پایان نتیجه می‌گیرد که زبان بدن ما علاوه بر این‌که در ارتباطات ما با دیگران اثرگذار است مغز ما را نیز شکل می‌دهد. این ویدیو چنان تاثیری در اعتمادبه‌نفس شما خواهد گذاشت که از همان لحظات تماشای سخنرانی آن را حس خواهید کرد. برگزارکنندگان رویداد باید این ویدیو را تماشا کنند و همواره پیشرفت و قدرت را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهند.

۲) جرات مخالفت: سخنرانی مارگارت هفرنان در تد

بیشتر افراد معتقدند در یک تیم هماهنگی و سازگاری بیشتر از همه‌چیز ارزشمند است، درحالی‌که مارگارت هفرنان در این سخنرانی خود در تد مثال‌های مهمی از مخالفت‎‌هایی که منجر به اتفاقات بزرگ شده‌اند بیان می‌کند و نشان می‌دهد که بحث کردن در بسیاری از موارد منجر به پیشرفت می‌شود.

مارگارت هفرنان که تاکنون پنج کسب‌وکار موفق را راه‌اندازی کرده بود، در سخنرانی تد خود در مورد مزایای کار با افرادی که همه‌چیز را متفاوت می‌بینند صحبت می‌کند. هفرنان به رهبران توصیه می‌کند از همکاری با افرادی که همانند هم فکر می‌کنند، دوری کنند. هفرنان معتقد است که اختلافات و استدلال‌های صحیح می‌توانند خلاقیت را تقویت کنند و کمک شایانی به حل مشکلات ارائه می‌کند.

۳) چگونه صحبت کنیم که مردم برای گوش دادن مشتاق شوند؟

بسیاری از مردم کلمات را با هم و با احساسات ارتباط می‌‎دهند، به‌طوریکه وقتی کلمه‌ی “آخر هفته” بیان می‌شود، مردم معمولا احساس آرامش و شادی می‌کنند و وقتی کلمه‌ی شنبه را بیان می‌کنید ناخودآگاه حس بدی در افراد پدیدار می‌شود. بنابراین واژه‌ها بسیار مهم هستند، ارتباطات درک ما از جهان اطراف را شکل می‌دهند، با این حال گاهی اوقات برخی افراد احساس می‌کنند هیچ‌کس به آن‌ها گوش نمی‌دهد. آیا تا به حال چنین حسی داشته‌اید؟

در ویدیوی زیر از تد جولیان ترژر “هفت گناه کشنده در سخنرانی‌ها” را ارائه می‌کند و به ما چهار کلید قوی برای ایجاد گفتار صحیح و قوی ارائه می‌کند که قبل از برگزاری رویداد باید از این موارد مهم آگاه باشید.